pirmdiena, 2014. gada 19. maijs

Slutišķos jau 20 reizi notiks Starptautiskais tautas mākslas festivāls AUGŠDAUGAVA 2014


Nedēļas nogalē ZALŠA ļaudis būs sastopami Naujenes pagasta Slutišķu sādžā un citviet Daugavpils pusē. Viesosimies Starptautiskajā tautas mākslas festivālā „Augšdaugava - 2014”, kas notiks jau 20.reizi. Festivālu kuplinās arī Daugavpils puses folkloras kopas - Vaboles Etnogrāfiskā kopa VABAĻIS, Ambeļu kultūras nama folkloras kopa SPEIGA, Dubnas pagasta folkloras kopa ATZOLA, Naujenes Kultūras centra folkloras kopa RŪŽEŅA un Nīcgales pagasta Tautas nama folkloras kopa NEICGALĪŠI.

Par svēku vadmotīvu to rīkotāji izvēlējušies vienu no brīnumdaiļajām Daugavas Dainām:
Līču loču upe tek,
Rakstīdama Daugaviņa;
Aiz līčiem, aiz zariem
Savijās musturos
Kā vēsta festivāla rīkotāji, šā gada festivāla vadmotīvs ir Lielais Augšdaugavas musturdeķis, kura darināšanu 2011.gadā uzsāka Naujenes Novadpētniecības muzejs ar mērķi izveidot lielāko musturdeķi Latvijā, iesaistīt tā veidošanā pēc iespējas vairāk dalībnieku un iekļūt Ginesa rekordu grāmatā. Pašlaik ap 70 metrus garajā audeklā savus musturus iezīmējuši vairāk nekā 2300 cilvēki no visas Latvijas. Arī  tagad vēl var to kuplināt ar saviem rakstiem un dodoties uz festivālu, tiekam aicināti ņemt līdzi fragmentu Lielajam musturdeķim, kas darināts no dažādu krāsu un veidu diegiem jebkurā tehnikā (adījums, tamborējums, mezglojums, izmēri 10x10cm vai 20x20 cm). Dalībnieki un viesi tiek laipni aicināti sagaidīt vasaru gleznainajos Daugavas krastos un gūt prieku aktivitātēs, kam cauri vīsies rakstu un zīmju dažādība. Gan lieli, gan mazi varēs piedalīties radošajās darbnīcās, meklēt sev atbilstošākās zīmes, ieskatīties Daugavpils novada un pārnovadu audēju rakstos.
Koncerti skanēs latviešu, krievu, angļu, itāļu, lietuviešu valodā, jo festivāls „Augšdaugava” šogad notiek ar Daugavpils novada domes un Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” projekta atbalstu. Projektā „Pilsētu un vecpilsētu tēla atjaunošana” sadarbojas Islas pašvaldība (Malta), Fara San Martino pašvaldība (Itālija), Zarasu rajona pašvaldība (Lietuva) un Daugavpils novada Kultūras pārvalde ar mērķi izzināt Eiropas valstu un pašvaldību pieredzi Otrā pasaules kara izraisīto kultūras mantojuma postījuma seku pārvarēšanā, iepazīties ar atbalsta pasākumiem vietējo sabiedrības kopienu ekonomiskās un radošās aktivitātes palielināšanai, kas mazinātu iedzīvotāju aizplūšanu no reģioniem.
Programma „Eiropa pilsoņiem” atbalsta sabiedrības līdzdalību kultūras un mākslas aktivitātēs, pateicoties tam Starptautiskā tautas mākslas festivāla „Augšdaugava” programmā iepazīsim folkmūzikas grupu „Aurora” no Maltas, tautas deju kolektīvu no Itālijas un Zarasu kultūras centra lietuviešu tautas mūzikas kapelu „Čir-vir-vyrai”.
Daugavas svētku norises aizsākās 1994. gada 14. maijā, kad Daugavpils rajona padome, sadarbībā ar Latvijas Kultūras fondu un Daugavpils universitāti atklāja Markovas izziņas taku, klātesot toreizējam valsts prezidentam Guntim Ulmanim.

Starptautiskais tautas mākslas festivāls „Augšdaugava 2014”
25. maijā Daugavpils novada Naujenes pagasta Slutišķu ciemā

Programma
10.00 Dievkalpojums Spruktu baznīcā
Slutišķu sādža
12.00 – 16.30
Izstāde “Daugavpils novada musturdeķis”. Radošās darbnīcas - Lielā musturdeķa veidošana, gliemezīšu izgatavošana, “Dzīparu namiņš”
Darbnīcas bērniem un pieaugušajiem “Zīmju un rakstu tulkotava”
No 12.00 Daugavpils novada tūrisma pakalpojumu izstāde
Amatnieku un ražotāju tirdziņš, amatu un prasmju demonstrējumi, darbnīcas, tirgošanā
Latgales sēta
12.00 Lielā musturdeķa sagaidīšana pie Daugavas
12.15 Festivāla atklāšana “Sveiciens Augšdaugavai ! ”
13.00 Dienas koncerti
17.00 - Noslēguma koncerts “Eiropas rakstu raksti”
Slutišķu vecticībnieku māja
no 12.00 bērnu mākslas skolu izstāde “Mana laika zīme”.
Daces Pudānes gobelēnu izstāde. Daces Teivānes austo jostu izstāde
12.00 – 16.00 Novada muzeju radošās darbnīcas
13.30 Koncerts “Jo dziedāju, jo skanēja Daugaviņas maliņā”
Sporta aktivitātes pie Latgales sētas
13.00 – 16.00 Vizināšanās un sacensības ar kanoe laivām un smailītēm, sacensības baļķa mešanā, akmeņu grūšanā, riņķu mešanā, pļavas volejbols.
Vizināšanās ar zemnieku saimniecības “Klajumi” zirgiem, EUR 3,00
10.00 - 17.00 Naujenes novadpētniecības muzeja apmeklējums (ieejas maksa pieaugušajiem Eur 1,14  bērniem, pensionāriem Eur 0,43)
Amatnieku, mājražotāju, saimnieciskās darbības veicēju tirdziņš. 
Vairāk informācijas par pasākumu: http://www.dnd.lv , http://www.augsdaugava.lv
Ināra Mukāne – Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja, tālr.654 76832, 29191840
Inta Uškāne – Daugavpils novada Kultūras centra direktore, tālr. 654 31867, 26362572

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru