piektdiena, 2013. gada 11. janvāris

Dzīvesziņas skolā RBL un citviet Latvijā turpmāk...

2013.gads ZALŠA Dzīvesziņas skolu tīklā sācies spraigi un radoši. Aktīvi darbojas Rīgas Dzīvesziņas skola, kas kā jau minēts iepriekš, šo gadu iesākusi sadarbojoties ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju. Ik otrdienu RLB namā notiek gan praktiskas nodarbības un tradīcijas apguve, gan lekcijas.

Reizi mēnesī notiek arī Dzīvesziņas domubiedru un interesentu tikšanās Katlakalna Tautas namā. Dzīvesziņas skola darbojas arī Limbažos, kur to kūrē Meža Roberts un Talsos Ineses Bērziņas aprūpēta. Nelielas šūniņas darbojas Atē, Liepājā, ... droši vien vēl daudzviet, bet ne visi ir par savu darbošanos ļoti tālu izstāstījuši. 

Šeit dažos teikumos par norisēm, kas mūsu pašu vadītas un rosinātas:

22. janvārī 18.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē koklētāji Dina, Rozīte, Ansis ar koklēšanas stundu, spēles tehnikas demonstrējumiem, stāstījumu par kokli, Rozīte prezentēs savu Zinātniski–pētniecisko darbu. (praktiskā nodarbība)

26.janvārī no 11.00-16.00 – Godu seminārs Liepājā –Namīnā (lektori - Inese Krūmiņa par Rituāla saturu un būtību – stāstīs kaut ko līdzīgu kā Rīgā, tikai vairāk, Kristīne Ādmine no Rakstniecības muzeja par dziedāšanas tradīciju Suitu kāzās, Sandra Aigare no Rucavas tradīciju centra par Krustūbām (tā rucavnieki saka) un Atštauku Ināra Kalnarāja par Bedībām)

29. janvārī 18.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē literatūrvēsturnieks, filosofs Edgars Mucenieks par literatūrzinātnieku, folkloristu Pēteri Birkertu

2.februārī 15.00 (sestdiena) – Sveču dienas svētes Katlakalna Tautas namā kopā ar Olaines Dzedziedu, Rīgas Lānu, koklētāju un dūdinieku Aivaru Jēkabu Zariņu (Piekūnu), Lielvārdes Austras koku un Katlakalna Rāmupi. Programmā: Sveču dienas stāsti, dziesmas, sadancošana, kopīgas rotaļas, sveču darināšana – nākam ar groziņiem...

5. februārī 18.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē Sadziedāšana ar Dāvi un Montu - Spēka dziesmas (praktiskā nodarbība)

12.februārī 18.00 arheologs, Dr.hist. Guntis Zemītis - Kas un kādi ir Latvijas pilskalni

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru