piektdiena, 2015. gada 11. decembris

Kalendārs 2016 DIEVAM, DABAI, ATELPAI

Gada nogalē ir nācis klajā neparasts izdevums „Kalendārs 2016. DIEVAM, DABAI, ATELPAI”.
Izdevuma autore ir Aīda Rancāne, kas vienotā laika skaitīšanas sistēmā apvienojusi Saules un Mēness kalendārus. Šādu laika skaitīšanas sistēmu lietojuši mūsu senči, kuri savu dzīves ritmu ir saskaņojuši ar dabas norisēm. Kalendārs ir kārtots pa savaitēm, kas ir senākās mēneša 9 dienu nedēļas. Līdz ar to katrā mēnesī ir trīs savaites un trīs tukšās dienas. Līdztekus redzama arī mūsdienās lietojamā kalendāra laika josla, kas ļauj viegli orientēties abās laika skaitīšanas sistēmās un salāgot tās.


Kalendārs ir papildināts ar tradicionālo svētku un svinamo dienu aprakstiem, kā arī ieteikumiem veiksmīgai darba un atpūtas brīžu organizēšanai. Izdevuma vizuālo risinājumu smalki un niansēti veidojusi dizaina un akvareļu autore Dārta Hofmane.

Kalendāra 2016 „DIEVAM, DABAI, ATELPAI” atvēršanas svētki notiks pirmdien 14.decembrī Rīgas Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 49/53 2.stāvā. Sākums plkst. 17.30. Piedalās mūzikas grupa „Tautumeitas”.

Kalendāru izdod Latvijas Folkloras biedrība

Atbalsta – SIA „Medilink”, alus darītava „Labietis”, radošā apvienība „Dzīvotprieks”, AS Antalis, Autentiskās mūzikas un mākslas centrs


ziņas avots: www.folklorasbiedriba.lv

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru