sestdiena, 2018. gada 6. janvāris

Radošo sarunu vakars "Saules - Mēness kalendāra rituālais gads"

Kalendāru nolūks ir strukturēt laiku tā, lai mums būtu ērtāk dzīvot. Ar dzīvošanu saprotot ne tikai sadzīves un ikdienas organizēšanu, bet arī veiksmīgu saskarsmi ar augstākiem spēkiem, kas, savukārt, bagātina mūsu garīgo dzīvi. Svētku svinēšana ar tajos balstītu rituālu veikšanu pazīstama tūkstošiem gadu garumā un šādai darbībai piemīt maģisks spēks, kas atstāj reālu ietekmi uz rituāla veicēju. Svinot svētkus un veicot rituālus īpašajā laikā, mēs varam gūt reālu labumu sev.

Radošā sarunā ar LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošo pētnieci, Dr.biol., Mag.phil. AĪDU RANCĀNI ceturtdien plkst. 18.00  varēs uzzināt, kā veidojas Saules – Mēness kalendārs un kāpēc tieši šāds kalendārs palīdz noteikt īpašos svētku svinēšanas laikus. Mierīgā gaisotne pie kafijas tases vai vīna glāzes ļaus iedziļināties senā latviešu kalendāra rituālajā gadā un tā galvenajos notikumos. Tikšanās vieta - NicePlace TELPA (Kr.Barona ielā 21a)

Sarunas noslēgumā – Teņa dienas auglības dancis.

Pēc sarunas būs iespēja iegādāties savā īpašumā 2018.gada kalendāru “Dievam. Dabai. Atelpai”, kurā atzīmēti un aprakstīti visi latviešu svētki un svinamās dienas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru