otrdiena, 2015. gada 13. janvāris

ZALTIS iesaka - Gribu savu tautastērpu

Aicinājums uz lekciju ciklu
"GRIBU SAVU TAUTASTĒRPU vai PRAKTISKAIS KULTŪRAS MANTOJUMS"

Kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" sadarbībā ar Tīnūžu tautas namu un studiju "Tīna" organizē un aicina pieteikties pieaugušos interesentus, kuriem svarīga savas personības attīstības un pilnveide visa mūža garumā.

Lektore, Kultūrvēstures pētniece Ieva Pīgozne.

Piecu lekciju cikls ietvers šādas tēmas:

31. janvārī no plkst.12.00-14.00
Apģērba rašanās. Vissenākās liecības par apģērbu un apaviem pasaulē. Apģērba izgatavošanas tehnoloģiju un rokdarbu tehniku attīstība. Apavi, to vēsture Latvijā un Eiropā. Apavu valkāšanas prakse pēc arheoloģiskā, etnogrāfiskā un folkloras materiāla liecībām.
7. februārī no plkst.12.00-14.00
Senais apģērbs Latvijā. Kāds bija dzelzs laikmeta un agro viduslaiku apģērbs un rotas Latvijā? Kādi materiāli un kādas rokdarbu tehnikas izmantotas tā gatavošanā? Pāreja no senā apģērba uz etnogrāfisko apģērbu. Kādas apģērba gatavošanas tradīcijas ir saglabājušās līdz pat 19. gadsimtam?.
28.februārī no plkst.12.00-14.00
Iniciācija jeb pārejas rituāls. Kas tas ir un kādas liecības par to glabā latviešu folkloras teksti? Kā meklēt vēstures liecības folkloras tekstos? Kādas liecības tajos atrodamas?
21. martā no plkst.12.00-14.00
Vēstures un senā apģērba rekonstrukcija. Cik lielā mērā iespējams rekonstruēt un izzināt senāku laiku cilvēkus un viņu dzīvesveidu?
18.aprīlī no plkst.12.00-14.00
Praktiskā nodarbība: Senā apģērba izgatavošana, praktiski ieteikumi zināšanu attīstībai.

Šo mūžizglītības projektu atbalsta Kultūras mantojuma centrs ”Tīnūžu muiža”. Notiek iepriekšēja pieteikšanās uz visu lekciju ciklu vai atsevišķām nodarbībām pa tālr. 29429421 vai e-pastu: studijatina@inbox.lv Visi, kas būs apmeklējuši piecu lekciju ciklu, saņems apliecinājumu ar lektores parakstu.

2 komentāri:

  1. Vai tas notiks Tīnūžos un kā var pieteikties?

    AtbildētDzēst
    Atbildes
    1. Šo mūžizglītības projektu atbalsta Kultūras mantojuma centrs ”Tīnūžu muiža”. Notiek iepriekšēja pieteikšanās uz visu lekciju ciklu vai atsevišķām nodarbībām pa tālr. 29429421 vai e-pastu: studijatina@inbox.lv Visi, kas būs apmeklējuši piecu lekciju ciklu, saņems apliecinājumu ar lektores parakstu.

      Dzēst